Vlci doma potvrdili roli favorita

39

Špičkový druholigový hokej byl opět k vidění na jabloneckém ledě. V sobotním utkání předposlední Bíliny skupiny SEVER s druhým celkem v tabulce skupiny STŘED, jabloneckými Vlky, se hrál rychlý hokej s řadou šancí na obou stranách. A byli to Vlci, kdo otevřel brankové hody a hostující gólman se rozhodně nenudil.

A nenudili se určitě ani diváci, když v úvodní části branku viděli hned ve druhé minutě. Tomáš Brokeš se zmocnil puku v rohu útočného pásma a okamžitě jej poslal na branku. Nepochopitelný zkrat předvedl gólman Krejčí, jemuž černá guma prošla až za záda. Hosté srovnali vzápětí. Bílina využila početní převahu čtyř proti třem, když si Kučera najel co nejblíže k bráně a trefil zcela přesně prostor mezi nohama Jakuba Jelínka. Netrvalo však dlouho a domácí přidali ještě další dva góly. Nejdříve v jedenácté minutě Kamil Bříška vyhnal Krejčího z branky, který přenechal místo Běhulovi, ale ani ten dlouho nevydržel bez inkasování. Tomáš Nezbeda povedenou přihrávkou mezi beky vybídl k úniku Marka Frka a ten dokázal v krkolomné pozici zamést puk na branku. Kotouč se mu od tyčky šťastně vrátil zpět, načež už jej jablonecký forvard snadno doklepl do sítě. Na začátku osmnácté minuty nejprve před poloodkrytou svatyní Tondr přestřelil, ale když jej zanedlouho mezi kruhy znovu objevil Kamil Bříška, byl už suverénní. Do konce první periody se už nic důležitého nestalo, do kabin se šlo za stavu 4:1.

Prostřední perioda už přinesla o poznání vyrovnanější hokej. Diváci viděli další čtyři góly, tři na straně domácích během tří minut. Na konci 23. minuty navýšil vedení Tomáš Plíhal, když si z levé strany vytvořil palebnou pozici a trefil se naprosto přesně. Po necelé půlminutě Tomáš Nezbeda krásně zavezl kotouč do útočného pásma a Frk zblízka skóroval. Na konci 26. minuty už to bylo moc i na bílinského gólmana Běhulu. Velkou šanci Tomáše Plíhala ještě vyrazil, avšak za snadnou dorážkou Abrahama se mohl pouze ohlédnout a Draci podruhé vystřídali své gólmany. Hosté z poměrně slušného množství šancí zaslouženě snížili, i když na hraně vysoké hole. Nahození Jakuba Procházky tečoval Gnusin, nicméně sudí hraniční situaci uznali za regulérní!

Do poslední třetiny nastupovali jablonečtí hokejisté s vysokým náskokem 7:2. Vlci mohli být v klidu, naopak soupeř bojoval a využíval každé šance k ohrožení domácí branky a Jelínek se rozhodně nenudil. V čase 40:53 bílinští snížili. Před Jelínkovou klecí byl pořádný provoz, čehož využil Kochkarev. Ruský obránce chytře nahodil od modré čáry a Jakub Jelínek lovil touš až v síti. Domácí odpověděli za osm minut. Kamil Bříška našel na kruhu neobsazeného Michala Pavlů, ten vypálil bez přípravy přesně do protipohybu Krejčího a upravil skóre na konečných 8:3.

Jablonec tím potvrdil roli favorita a opět si užil vítěznou děkovačku. A zaslouženě, domácí výběr byl totiž víceméně po všech stránkách lepší. Nyní čekají Vlky tři utkání venku a doma se představí až 24. listopadu proti Děčínu.

HC Vlci Jablonec nad Nisou – HC Draci Bílina 8:3 (4:1,3:1,1:1)

Sestava Vlků: Jelínek (Hrstka) – Abraham, Mrkvička, Melovič, Pavlů, Čechura, Havelka, Pilař – Plíhal, Bříška, Tondr – Mulač, Maďar, Brokeš – Babec, Nezbeda, Frk – Švík, Homolka

Branky: 2. Brokeš (Mulač, Maďar), 11. Bříška (Mrkvička, Tondr), 12. Frk (Nezbeda), 18. Tondr (Bříška, Plíhal), 23. Plíhal (Tondr, Abraham), 24. Frk (Nezbeda, Havelka), 26. Abraham (Plíhal, Bříška), 49. Pavlů (Bříška) – 4. Kučera (Keszi), 38. Gnusin (Procházka, Urban), 41. Kochkarev (Procházka)

Vyloučení 6:5        Využití 1:1

Zdroj: HC Vlci Jablonec nad Nisou (hcvlci.cz, Jan Čejka)

Předchozí článekI přes tropické léto se hrady a zámky letos těšily přízni návštěvníků