Vlci byli na ledě celý zápas lepší

57

Hokejistům Trutnova se v Jablonci nedaří. Nedařilo se ani tentokrát a po naprosto nezvládnutém utkání prohráli 5:1. Na jabloneckém kluzišti se jim dlouhodobě nedaří a body ze severu nevozí. Soupeř byl všude pozdě, domácí byli ve všem rychlejší a zakončovali akce tak, jak měli. Tři góly vstřelili prakticky do prázdné branky. Skvělý zápas odehrál mladý Tomáš Nezbeda.

První třetina se odehrála převážně podle domácích, Severočeši byli výrazně aktivnějším týmem. Nejprve využil hned první přesilovku Tomáš Plíhal a Michal Pavlů po nádherné individuální akci poslal Vlky do vedení 2:0. Trutnov se převážně bránil, přesto si však vytvořil několik šancí. Měl vekou příležitost snížit v závěru třetiny, ale proti střele Kally vytasil beton Jelínek a Ukhin pak z dorážky trefil pouze tyčku!

Ve druhé třetině se domácí prosadili hned třikrát, když síť postupně rozvlnili Tomáš Mrkvička, Jiří Babec a Lukáš Tondr. Za hosty korigoval Jakub Tatar. Po páté obdržené brance vyhnali Vlci Ašenbrennera z brány. Ten přepustil mezi trutnovskými tyčemi místo Jeschkemu, který už do konce zápasu neinkasoval. Po čtyřiceti minutách vedl už Jablonec o čtyři branky a také zaslouženě. Vlci byli na ledě stále lepší.

Hra ve třetí třetině i přes několik šancí žádnou další branku nepřinesla, i když byla už trochu vyrovnanější. Jablonec s přehledem zvládl souboj dvou sousedů v tabulce a zvítězil vysoko 5:1.

HC Vlci Jablonec – BAK Trutnov 5:1 (2:0,3:1,0:0)

Branky: 8. Plíhal (Bříška, Abraham), 17. Pavlů (Brokeš), 24. Mrkvička (L. Tondr, Bříška), 30. Babec (Nezbeda, Frk), 33. L. Tondr (Plíhal) – 31. Tatar (Šefl)

Vyloučení: 3:3       Využití: 1:0

Sestava Vlků: Jelínek (Hrstka) – Mrkvička, Abraham, Melovič, Pavlů, Pilař, Havelka, Šuráň – Plíhal, Bříška, Tondr – Mulač, Brokeš, Maďar – Frk, Nezbeda, Babec – Švík

Zdroj: HC Vlci Jablonec nad Nisou (hcvlci.cz, Jan Čejka)

Předchozí článekPo soustředění na Argentinu
Další článekOblíbené rekreačky i zakázaná muzika, v Jablonci startuje projekt 30 ro(c)ků bez opony