Vítězná série Vlků nekončí

31

Sedm zápasů v řadě nepoznali Vlci hořkost porážky a na vítězné vlně chtěli pokračovat i v zápase proti Děčínu. Zvláště, když poslední tři utkání odehráli jablonečané na ledě soupeřů a radost z vítězství si zaslouží i natěšený domácí fanoušek. Děčín ale rozhodně není snadným soupeřem, opírá se o výkony zkušených borců a oporu má i v mužích s maskou mezi třemi tyčemi. V Jablonci dostal přednost Volke a od začátku rychlého utkání ukazoval oprávněnost své volby.

Hra se totiž přelévala z jedné strany na druhou, více do šancí se ale dostávali Vlci. Jenže jak to bývá, když šance nevyužiješ, inkasuješ. Děčín v 10. minutě šel do vedení a vypadalo to, že se dostane „na koně“. Odpověď ale přišla rychle. Bříška se zmocnil kotouče ve vlastním obranném pásmu, projel celým hřištěm jako by tam místo soupeřů byly kuželky a úspěšně zakončil. 1:1 byl stav, kterým pak končila první třetina.

I v té druhé byl k vidění rychlý hokej z obou stran, více ze hry ale měli opět Vlci. I když některé situace před domácím Jelínkem také nebyly jednoduché. Větší důraz v koncovce však byl na domácí straně a výsledkem se stala vedoucí branka z hole Frka.

Definitivní rozhodnutí pak přinesla v poslední třetině pasáž mezi 45. a 50. minutou. V ní Vlci vstřelili tři branky a do konce utkání pak soupeře k jakékoliv korekci výsledku nepustili. Ač to tak podle počtu vyloučení nevypadá, hra se v závěrečné fázi dost přitvrdila, zvlášť seker ze strany hostí bylo více než dost. Rozhodčí si však ponechali nadhled a dovedli zápas v klidu do konce.

Vlci tak vítěznou sérii navýšili o již osmý zápas a jdou se sebevědomím do středečního domácího klání s celkem Vrchlabí. Tomu se v poslední době příliš nedaří a snad se na tom nic nezmění ani ve středu.

HC Vlci Jablonec – HC Děčín 5 : 1 (1:1,1:0,3:0)

Branky: 11. Bříška (Plíhal), 33. Frk (Pilař, Homolka), 45. Abraham (Mrkvička, Bříška), 47. Homolka (Babec), 50. Maďar (Mulač, Pavlů) – 10. Kopta (Drašar)

Vyloučení : 2:2     Využití : 1:0

Sestava Vlků: Jelínek (Hrstka) – Mrkvička, Abraham, Pilař, Havelka, Pavlů, Čechura, Melovič – Plíhal, Bříška, Tondr – Mulač, Brokeš, Maďar – Frk, Homolka, Babec – Nezbeda

Zdroj: HC Vlci Jablonec nad Nisou (hcvlci.cz, Jan Čejka)

Předchozí článekNovou databází Investuj pod Ještědem kraj podpoří revitalizaci brownfields
Další článekVýstava s vůní Vánoc a dřeva v Domě národopisců Scheybalových potěší děti i dospělé