Ve vyrovnaném utkání Vlci prohráli až na nájezdy

44

V Děčíně se Vlkům nedařilo a do dalšího utkání II. hokejové ligy mají co napravovat.

Domácí hokejisté měli v úvodu první třetiny velký tlak, který hosté ustáli a hned poté udeřili. Viditelně soupeře přebruslili a přehrávali, rychle domácí rozebrali a dokázali jim dát během tří minut tři branky. Zbytečně je ale pak pustili do přesilovky pět na tři, kterou Děčín dokázal využít a skóre snížil. Medvědi tak ve dvojnásobné přesilové hře skórovali a snížili na rozdíl dvou branek. Poté měli další šance, které ovšem kontaktním gólem neskončily.

Ve druhé třetině měl zase naopak utkání v ruce Děčín. Třemi brankami otočil vývoj zápasu na svou stranu a před třetím dějstvím tak měl jednobrankový náskok.

Poslední dějství bylo vyrovnané. Jablonečtí měli víc šancí na hokejkách a podařilo se jim vyrovnat na 4:4. Před koncem zápasu ale předvedli úplně zbytečný faul a hráli v oslabení. To se jim podařilo ubránit. Šance se pak rodily na obou stranách, výsledek se ale už nezměnil a rozhodnout muselo prodloužení.

Základní část vítěze neurčila a na řadu přišlo pětiminutové prodloužení, které by normálně bylo ve třech hráčích na obou stranách. Ale Medvědi hráli přesilovou hru, takže se hrálo čtyři na tři. Ale ani nastavená hrací doba neurčila vítěze tohoto duelu a na řadu tak přišly samostatné nájezdy, ve kterých uspěli domácí..

„Ve druhé třetině nám nešlo vůbec nic, špatně jsme bruslili a byli to domácí, kdo střílel branky. V prodloužení se nerozhodlo, tak přišly nájezdy a soupeř dal hned z prvního nájezdu gól. My jsme pak vyrovnali. Ale byl to Děčín, který měl poslední slovo a rozhodl ve svůj prospěch. Bohužel, dva body si vzali domácí,“ zakončil hodnocení zápasu Karel Hornický.

HC Děčín – HC Vlci Jablonec nad Nisou 5:4 (1:3, 3:0, 0:1 – 0:0)

Branky: 16. Kordule (Oliverius, Málek), 27. Kuchynka (Petráš, Kopta), 28. Drašar (Volráb, Bárdoš), 30. Petráš (Kopta, Kuchynka), rozh. náj. Drašar – 7. Bříška (Homolka), 9. Nezbeda (Pavlů, Maďar), 11. Brokeš (Abraham, Mrkvička), 41. Bříška (Abraham)

Sestava Vlků: Hosnedl (Jelínek) – Mrkvička, Abraham, Pavlů, Čechura, Havelka, Pilař – Bříška, Homolka, Tondr – Frk, Brokeš, Maďar – Babec, Nezbeda, Gecko – Hájek, Kotyza

Vyloučení :  4:5   Využití :  1:0

Zdroj: HC Vlci Jablonec nad Nisou (hcvlci.cz, Jan Čejka)