Třetí třetina rozhodla o druhé domácí porážce Vlků

43

Velký obrat předvedli ve středu kolínští hokejisté na jabloneckém ledě. I když to vypadalo, že tahají za kratší konec provazu, ve třetí třetině vložili do přetahování tolik síly, že nejenže vyrovnali, ale urvali ten delší kus. A s ním i cenné tři body.

Kozlové ukázali, jak velcí jsou klikaři a jak umí jít štěstí naproti. V poslední třetině v Jablonci nad Nisou totiž doslova sebrali domácím Vlkům tři body. Ti po dvou třetinách už pomalu připisovali výhru do tabulky. Aby ne, když jich na ledě bylo plno a stříleli hlava nehlava. Jenže mělo to malý háček.

Jablonec dal v těch dvou třetinách jen dva góly. Kolín díky pochytaným střelám a využité přesilovce stál výsledkově jen kousek za ním. Do třetí třetiny se šlo za stavu 2:1 pro domácí. A ejhle. Rychle to bylo díky Pýchovi a jeho dělu od modré vyrovnané. A Kolín jako by přepnul na jiný mód.

Najednou se dostával do šancí a remíza jako by mu byla málo. Aktivita nakonec přinesla ovoce a domácím oči pro pláč. Dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny šli totiž Kozlové do vedení. Po Šafránkově střele, kterou gólman Jablonce Jelínek vyrazil, se ve skrumáži dobře zorientoval Semirád a vystřelil Kolínu tři body.

Výhru Kolína pak ještě podtrhl Němec. Ten nejprve jednu tutovku poslal do tyčky, aby pak už při power play domácích mohl trefit prázdnou bránu. Kolín nakonec vyhrál 4:2 a urval všechny tři body.

7. kolo II. ligy: Vlci Jablonec – Kozlové Kolín 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)

Branky: 9. Babec (Nezbeda, Mrkvička), 36. Frk (Mrkvička) – 31. Zumr (Sejpal), 48. Pýcha (Kozák), 58. Semirád (Šafránek), 60. Němec (Mlčoch). Rozhodčí: Smitka – Kettner, Axman. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 1:0, 1:1, 0:3. Diváci: 298.

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Jelínek (Hrstka) – Melovič, Mrkvička, Pavlů, Čechura, Abraham, Šuráň, Havelka Dominik – Nezbeda, Švík, Frk, Homolka, Babec, Tondr Lukáš, Gecko, Plíhal (C), Kotyza, Nevyhoštěný, Maďar (A), Bříška (A)

SC Kolín: Sejpal (Martínek Ondřej) – Havelka Lukáš, Jurnečka, Pýcha, Březina, Hanzl, Barták, Mlčoch – Mandrik, Kozák, Zumr (A), Němec, Semirád, Malý (C), Martínek Robin, Kadlec, Netušil, Šafránek (A), Pilný

Zdroj: Oficiální stránky Kolínských Kozlů (sckolin.cz, ), sestavy týmů onlajny.com