Pátá výhra v řadě – Kolín dostal „bůra“

31

Jablonečtí hokejoví Vlci zahájili svou poměrně dlouhou šňůru po sobě jdoucích venkovních zápasů v rozehrané II. lize velmi úspěšně. Kolínským Kozlům na jejich domácí půdě vrátili i s úroky předchozí prohru z jabloneckého ledu a připsali si do tabulky další cenné tři vítězné body.

O osudu utkání bylo rozhodnuto už po první třetině, v ní Kozlové inkasovali třikrát. Nejprve v páté minutě při špatném střídaní hostující Havelka vyjel šikovně ze svého obranného pásma, vybojoval kotouč až před samotného Martina Sejpala a na poslední chvíli přihrál na hůl volného Frka, který pálil „z první“. Vlci si dál vytvářeli na ledě vysoký tlak, který přinesl ovoce. Perfektní kombinací rozebrali kolínskou pětici a bekhendovou kličkou poslal Kamil Bříška hosty do vedení 2:0. A bylo ještě veseleji. Za necelé čtyři minuty se při vlastním oslabení jablonečtí dostali do přečíslení a vyhnali Sejpala z klece. Kozlové ztratili puk, zachytil ho Brokeš, nahrál Mulačovi a ten přesnou střelou přidal třetí branku. Za stavu 3:0 pro hosty se šlo do kabin.

Z toho už se Kozlové nevyhrabali. I když se snažili, měli šance i tlak, ale branku nedali. Hosté v každé třetině přidali ještě jeden puk do kolínské brány.

V polovině druhé třetiny Maďar „nabil“ puk najíždějícímu Mulačovi, který z první přesně přihrál k levé kolínské tyči, kde už byla připravena hůl Brokeše. Poslední perioda byla hodně rozkouskovaná, na obou stranách bylo dost šancí, ale i vyloučených. A byl to znovu Jablonec, kdo dokázal skórovat. Pátou branku přidal Tomáš Plíhal, když vystřelil tak silně, že puk z branky odrazem okamžitě vyletěl. Zprvu si toho sudí nevšimli a tak se dlouze diskutovalo. Nakonec byla branka uznána a jablonečtí Vlci si z Kolína zaslouženě odvezli výhru 5:0.

SC Kolín – HC Vlci Jablonec nad Nisou 0:5 (0:3,0:1,0:1)

Sestava Vlků: převzato z onlajny.com –  Jelínek (Hrstka) – Melovič, Mrkvička, Pilař, Pavlů, Čechura, Abraham, Havelka, Nezbeda, Frk, Homolka, Babec, Tondr, Brokeš. Plíhal, Mulač, Maďar, Bříška

Branky: 5. Frk (Havelka), 9. Bříška (Tondr, Abraham), 12. Mulač (Brokeš), 30. Bříška (Mulač, Maďar), 43. Plíhal (Pilař).

Vyloučení: 5:8   Využití: 0:0   Oslabení: 0:1

Zdroj: HC Vlci Jablonec nad Nisou (hcvlci.cz, Jan Čejka)

Předchozí článekOpravená severní a jižní fasáda již zdobí Červený dům v České Lípě