Kamil Bříška střílel jako bůh

44

Nevídané drama, hodně branek a rozhodnutí až v prodloužení viděli diváci o sobotním podvečeru na zimním stadionu v Jablonci nad Nisou.  Vlci sehráli další, v řadě už třetí utkání, které došlo až do prodloužení. Přivítali celek Klatov, který vždy patří k velmi kvalitním soupeřům. A nebylo tomu jinak ani v sobotním podvečeru.

Vstup do zápasu vyšel lépe hostujícímu týmu, který lépe bruslil a rychle přecházel do útočné činnosti. A už ve druhé minutě se ujal vedení, když Jelínka překonal Matiášek. Domácí sice o dvě minuty později Bříškou, který propálil Berana mezi betony, vyrovnali, iniciativa však zůstala na hokejkách Klatov a další branky v domácí síti na sebe nedaly dlouho čekat. V 8. minutě tak svítil na ukazateli stav 1:3. Na konci třetiny však ještě zavěsil pod víko Jakub Mulač a tak svítil na tabuli stav 3:2 ve prošpěch Klatov.

I ve druhé třetině padlo pět branek a znovu lépe pro hosty. Hrál se svižný hokej, k vidění byla spousta šancí na obou stranách, ale lepším mužstvem byli stále hosté. A tak přibyly další góly v domácí síti. Stav 2:5 ve 27. minutě pro ně nevypadal příliš nadějně. Jenže s přibývajícím časem se hra začala vyrovnávat a na konci druhé části byla již iniciativa na straně domácích. Tento večer patřil hlavně nechybujícímu střelci Bříškovi. Když na konci druhé třetiny byl stav zápasu 4:6, měl Kamil na svém kontě již tři zásahy. A to ještě nebyl konec jeho střeleckého vystoupení.

V poslední části hry překvapivě Klatovy trochu odpadly a hned v první minutě Vlci střelou Bříšky snížili na rozdíl jediného gólu. Iniciativa pak již definitivně přešla na hokejky Vlků. Soupeř pomalu ztrácel a přidal na tvrdosti, často na hranici povolených zákroků. V 55. minutě pak na tento způsob hry Klatovy doplatily, když na trestnou lavici putovali hned dva jejich hráči. Nejdříve byl vyloučen na dvě minuty Uhlík a po osmi vteřinách Leština a Jablonci se naskytla obrovská šance skóre zápasu alespoň vyrovnat. A přesilovka pět na tři netrvala dlouho. Po čtrnácti vteřinách se po pěkné kombinaci dostal ke kotouči opět Bříška a srovnal stav na 6:6. Byl to v zápase již pátý gól z Bříškovy hole! I přes další šance se však nepodařilo Vlkům rozhodnout v základní hrací době. Utkání tak dospělo do prodloužení, které trvalo necelé tři minuty.

V prodloužení se nechal klatovský Roubal zbytečně vyloučit a Jablonec tak mohl hrál ve čtyřech proti třem. Začala přesilovka a na led naskočila čtveřice Frk, Maďar, Brokeš a Abraham. Tomáš Brokeš přenesl hru na pravou stranu, našel rychlou „náhrou“ Patrika Maďara a ten okamžitě přesnou střelou do prázdné branky rozhodl zápas.

HC Vlci Jablonec nad Nisou – HC Klatovy 7:6 (2:3, 2:3. 2:0 – 1:0)

Sestava Vlků: Jelínek (Hrstka) – Havelka, Abraham, Čechura, Pavlů, Pilař, Melovič – Mulač, Bříška, Tondr – Frk, Brokeš, Maďar – Babec, Nezbeda, Homolka – Šuráň, Šilhán, Kotyza

Branky: 4. Bříška (Pavlů), 20. Mulač (Tondr, Bříška), 27. Bříška (Mulač), 35. Bříška (Tondr, Havelka), 41. Bříška (Havelka, Tondr), 55. Bříška (Pavlů, Tondr), 63. Maďar (Brokeš, Abraham) – 2. Matiášek (Houfek, Staněk), 7. Roubal (Rubner, Michel), 8. Houfek (Uhlík), 25. Tulačka, 27. Roubal (Houfek, Rubner), 34. Tulačka (Uhlík)

Vyloučení: 4:9 navíc Čechura 10min OT                        Využití: 2:0                           V oslabení: 0:0

Karel Hornický to viděl následovně: „Klatovy mají mladý tým, jejich hráči lépe bruslili a roztahovali hru do šíře. Poměrně snadno pak po stranách pronikali do našeho obranného pásma. My jsme tomu pak ještě napomáhali komplikovanou rozehrávkou a soupeř dokázal využít chyby, které při tom vznikaly a šel poměrně snadno do vedení.“

Zdroj: HC Vlci Jablonec nad Nisou (hcvlci.cz, Jan Čejka)