I ve šlágru kola Vlci doma znovu vyhráli a dál vedou tabulku

38

Co přinese souboj prvního s druhým? Co bude pokračovat a co skončí? Vítězná série domácích nebo prohry v řadě hostí? To byly otazníky před zápasem. A tak se dalo čekat vyrovnané a tvrdé utkání.

Pravda, na hokejovou krásu to tak úplně nebylo, ale vše, co má přijít v zápase mezi vedoucími celky tabulky, tam bylo. A více než pětistovka diváků se rozhodně nenudila. I když lépe v první části vypadali domácí, do kabin šli s vedením hosté. Zasloužila se o to trefa Urbana v 10. minutě.

Na vyrovnání se čekalo do první minuty druhé třetiny. Přesilovou hru zužitkoval Tondr. Jenže netrvalo ani tři minuty a Vrchlabí šlo opět do vedení a s Vlky to vypadalo všelijak. To vše platilo až do 32. minuty. V té Brokeš opět srovnal stav zápasu a během dalších čtyř minut přidali Vlci Homolkou a Havelkou další dva góly a utkání dostalo zcela jiný obraz. Pravda, tvrdosti a soubojů neubývalo, spíše naopak, domácí celek ale hru více kontroloval a nervy tekly spíše soupeři.

A podobný obraz zůstal i v poslední části hry. Stadionu se sice podařilo snížit, Vlci ale kontrovali. A situace se opakovala. Jenže v 58. minutě přidala první útočná formace Jablonce akci, která by mohla aspirovat na Zlatou helmu a Vlci vedli 6:4. Při vyloučení Mrkvičky pak soupeř dokázal ještě 15 vteřin před koncem snížit, na tom, že série obou týmů budou pokračovat, to ale nic nezměnilo a Vlci zaslouženě zvítězili.

Útočník Vlků Lukáš Tondr to viděl takto: „Dnes jsme přistoupili k zápasu asi lépe než soupeř. První třetina nám sice nevyšla podle představ, ve druhé nám to tam ale napadalo a zaplať pánbůh, vyhráli jsme. A stejně tak musíme vyhrát i další zápas!“ a pak pro poškádlení kolegů dodal „obrana na tom ale musí zapracovat, to útok, ten byl excelentní!“ Jak vidět, dobrá nálada po vítězném zápase Vlkům nechyběla.

HC Vlci Jablonec – HC Stadion Vrchlabí 6:5 (0:1,4:2,2:2)

Branky: 21. L. Tondr (Plíhal, Bříška), 32. Brokeš (Mrkvička), 33. Homolka (Mulač, Maďar), 37. Havelka (Frk, Babec), 50. Mulač (Maďar, Brokeš), 58. Plíhal (L. Tondr, Bříška) – 10. Urban (Voženílek, Bendík), 24. Bláha (Matějček, Bendík), 40. Urban (Mrňa, Procházka), 56. Kastner (A. Půlpán), 60. Kastner (Urban, Matějček)

Sestava Vlků: Jelínek (Hrstka) – Melovič, Mrkvička, Pilař, Čechura, Pavlů, Abraham, Havelka – Lukáš Tondr, Bříška, Plíhal (C) – Frk, Homolka, Babec – Mulač, Brokeš, Maďar – Nezbeda,

Vyloučení : 6:10 navíc Mrkvička (Jbc) a Bendík (Vrch) 10min osobní trest

Využití : 1:2

Zdroj: HC Vlci Jablonec nad Nisou (hcvlci.cz, Jan Čejka)

Předchozí článekNová betlémská hvězda rozzáří kostel svaté Anny
Další článekLiberecký kraj vyhlašuje v rámci veletrhu Euroregion Tour 2019 soutěž pro studenty