Důležitá výhra – Vlci porazili Kobru

37

V dalším zápase II. hokejové ligy zajížděli hokejoví svěřenci trenéra Petra Vyskočila na pražskou Kobru. A domů se vrátili s plným počtem bodů.

Do utkání vstoupili lépe domácí, ale první puk lovil ve své brance jejich gólman Sochůrek. Nejdříve Šťastný ujížděl na osamoceného Hosnedla, jablonecký brankář byl ale nakonec úspěšnější. Po té Ryzákův gól o minutu později kvůli ofsajdu neplatil. Pak přišla pátá minuta a první gól utkání – z osy hřiště se do levé šibenice domácí branky prosadil Michal Pavlů. O deset minut později už ale bylo srovnáno. Přihrávka zpoza branky našla Nestrašila v nadějné střelecké pozici, ze které se šikovný branický zadák nemýlil. Minutu před koncem poslal Jablonec do vedení obávaný ostrostřelec Bříška střelou pod břevno.

Druhá třetina byla jednoznačně méně záživnější než první dějství utkání. K vidění sice byla přesilovka domácích 5 na 3, ta skončila bez využití, ale v pokračující 5 na 4 se tvrdou střelou od modré prosadil v 31. minutě Ryzák. Jinak žádná větší šance k vidění už ale nebyla.

Rozhodovat se tak muselo až ve třetí třetině. Přečíslení dva na brankáře gólově zakončil hostující Nezbeda. Patrik Maďar pak povedeným sólíčkem přes celé hřiště a střelou do levé šibenice poslal Jablonec už do dvoubrankového vedení. Třešničku na vítězný dort Vlků nasadil gólem do prázdné branky Tondr.

HC Kobra Praha – HC Vlci Jablonec 2 : 5 (1:2, 1:0, 0:3)

Branky: 15. Nestrašil (Šťastný, Hlinka), 31. Ryzák (Kasík, Nestrašil) – 5. Pavlů (Brokeš, Frk), 20. Bříška (Tondr), 43. Nezbeda (Homolka, Mrkvička), 49. Maďar (Brokeš), 59. Tondr (Bříška, Mulač)

Sestava Vlků: Hosnedl – Mrkvička, Abraham, Pavlů, Havelka, Pilař, Šuráň – Mulač, Bříška, Tondr – Frk, Brokeš, Maďar – Babec, Nezbeda, Homolka – Hájek, Šilhán

Vyloučení:   3:5              Využití:  1:0                V oslabení: 0:1

Trenér Vlků Petr Vyskočil k utkání řekl: „V první třetině jsme umožnili soupeři předvést několik šancí, po dvou třetinách bylo skóre vyrovnané 2:2. Ve třetí jsme dali na 3:2 a zaslouženě jsme pak utkání vyhráli. Domácí ale vůbec nehráli špatně. Za stavu 2:2 měli i šance, že by jim to do naší branky padlo. Chvíli to bylo takové přetahování. Pak už jsme ale situaci na ledě obrátili ve svůj prospěch a vezeme si důležité tři body. Ještě jsou ale před námi další důležité zápasy. Play off by mám snad uniknout nemělo. V tomto i minulém kole celá naše skupina udělala body, takže uvidíme.“

Sportovní sekretář Vlků Karel Hornický: „Bylo to velmi těžké utkání, Kobra je houževnatý soupeř. Do zápasu jsme vstoupili agresivně, hned od začátku jsme si vypracovali několik šancí a vedli jsme 1:0. Pak jsme soupeři dovolili vyrovnat, ale v závěru první třetiny jsme dali branku. Ve druhé třetině jsme se zbytečně nechali vyloučit. Domácí sice neuvyžili přesilovku pět na tři, ale pět na čtyři už využili a srovnali na 2:2. Ve třetí třetině nás podržel brankář Hosnedl, když chytil dvacet střel. Z našich rychlých protiútoků jsme ale dokázali střílet branky a ve třetí třetině jsme dali tři a rozhodli jsme tak o vítězství. Dvě třetiny jsme byli jasně lepší, rozhodla poslední třetina.“

Zdroj: HC Vlci Jablonec nad Nisou (hcvlci.cz, Jan Čejka)