Další domácí výhra, Tondr dal hattrick

48

V posledním utkání tohoto roku se Vlci utkali na domácím ledě s týmem Letňan. Pro diváky to musel být atraktivní hokej. Soupeř má mladé mužstvo, hodně juniorů, ale přijel do Jablonce pouze se třemi obránci a utkání to bylo pro ně rozhodně fyzicky náročné. Souboj prvního s posledním skončil výhrou Jablonce.

Úvodní dvacetiminutovka rozhodně nenudila. Padly totiž hned čtyři góly. A byli to překvapivě Pražané, kteří se dostali do vedení. TOMÁŠ SCHWAMBERGER si z jabloneckých obránců udělal tréninkové kužele, dostal se až před Jelínka a chladnokrevně ho prostřelil. Domácí ale odpověděli během dvou minut. Po rychlém přechodu do útočného pásma nabil Tomáš Brokeš mezi kruhy volnému PATRIKU MAĎAROVI, jehož okamžitá střela prosvištěla po ledě mezi betony Tomáše Sochůrka až do brány. Po chvilce hry měl Patrik Maďar na hokejce svůj druhý gól v utkání. Zpoza branky obdržel přesnou přihrávku mezi kruhy, avšak zblízka trefil pouze vyrážečku pozorného Lukáše Sochůrka. Ani Jelínek se v brance nenudil, když na něj ve vlastním oslabení uháněl Vitouch. Pak přišla sedmnáctá minuta. To si nejprve hosté podruhé berou na svoji stranu vedení! Michal Steinocher našel zpoza klece na levý kruh najíždějícího ADAMA ŠTĚPÁNKA, jehož nepříliš prudká, ale dokonale mířená střela bez přípravy, zapadla přímo ke vzdálenější tyčce. Jenomže domácím stačilo na vyrovnání 28 vteřin. Tomáš Mrkvička připravil ideální pozici pro LUKÁŠE TONDRA, jenž z pravého kruhu zamířil za bezmocně se natahujícího Lukáše Sochůrka.

Prostřední perioda už nabídla obrovskou územní převahu Jablonce, Letci se prakticky nedostávali z vlastního defenzivního území. Domácí kroužili v útočném pásmu, vypadalo to, jako by hráli přesilovku, ale hosté stále dobře bránili. Až na začátku 27. minuty šli Vlci do vedení. Kamil Bříška připravil napříč útočnou třetinou šanci LUKÁŠI TONDROVI, který čekal na levém kruhu a nekompromisní ranou nedal přesouvajícímu se gólmanovi nárok! Do konce třetiny měli domácí ještě spoustu šancí, ale bez koncovky.

Ve třetí části nejprve Pražané šťastně vyrovnali. To si vybral slabou chvilku Jakub Jelínek, když mu proklouzla střela BARBORY od pravého hrazení. Jenomže domácí šli opět do vedení, když na modré vystřelil Michal Pavlů, jehož nástřel s kapkou štěstí tečoval před brankou stojící TOMÁŠ BROKEŠ tak, že Lukáš Sochůrek neměl šanci. Vlci ale pokračovali. Nejdříve měl velkou šanci Tomáš Nezbeda, když se ocitl sám před hostujícím gólmanem, ten ale forhendové zakončení vystál. Potom se Bříška s Tondrem dostali do přečíslení, ale ani jeden nedokázal zakončit. Ani Marek Frk, který se po pravé straně dostal až k bekhendové střele, svůj únik neproměnil. Hosté přeci jen po chybě Mrkvičky dostali šanci. Barbora se sám hnal na Jelínka, ten ovšem stihnul sklapnout betony včas. Ke konci 57. minuty Tondr opouštěl trestnou lavici, jel sám na branku a byl tak dlouho osekáván, až z toho bylo trestné střílení. Zkušený útočník ani nepřemýšlel o tom, že by nájezd nedal. K penaltě se rozjel osou hřiště, před Lukášem Sochůrkem zamíchal s kotoučem na čepeli, forhendem jej zasunul za beton a hattrick byl na světě. Po té se zápas už jen dohrával a bylo jasné, že tři body zůstanou opět doma.

HC Vlci Jablonec – HC Letci Letňany 5:3 (2:2, 1:0, 2:1)

Branky: 9. Maďar (Brokeš), 17. Tondr (Mrkvička), 27. Tondr (Bříška, Mrkvička), 45. Brokeš (Pavlů, Čechura), 57. Tondr (TS) – 7. Schwamberger (Chlouba, Fabiánek), 17. Štěpánek (Steinocher, Soukup), 42. Barbora (Chlouba)

Sestava Vlků: Jelínek (Hrstka) – Abraham, Mrkvička, Pavlů, Čechura, Pilař, Havelka, Melovič – Plíhal, Bříška, Tondr – Mulač, Brokeš, Maďar – Šilhán, Nezbeda, Frk – Švík

Vyloučení: 3:5            Využití:  Bez využití

Trenér Vlků Petr Vyskočil:„ V první třetině jsme měli šance. Soupeř vytěžil z minima maximum. U nás to nebylo to pravé ořechové. Ve druhé už jsme tlak měli, ale nedovedli jsme ho vyjádřit brankami. Po dvou třetinách jsme vedli 3:2 a na začátku třetí třetiny jsme měli přesilovku. Místo toho, abychom ji využili a dali gól, tak jsme naopak nechali soupeře výsledek srovnat. Soupeř měl opravdu kvalitního gólmana. Dva další góly jsme pak ale ještě dali. Tři body jsou naše, ale výkon hodně upracovaný. S těmito slabšími soupeři se nám nedaří ukázat naši kvalitu hned v první třetině tak, aby po ní byl už zápas rozhodnutý. Lukáš Tondr dal hattrick, jedna lajna dala tři góly. V druhé lajně to byl Brokeš a Maďar.“

První novoroční duel čeká jablonecké Vlky v sobotu 5. ledna na ledě Bíliny. Doma je fanoušci uvidí až ve středu 9. ledna, kdy do Jablonce přijede tým Kolína.

Zdroj: HC Vlci Jablonec nad Nisou (hcvlci.cz, Jan Čejka)