Bříška ukončil čtyřzápasový půst

35

Čtyři zápasy trval střelecký půst Kamila Bříšky. V sobotním podvečeru skončil a odnesli to Letci z Letňan. Oba týmy v utkání víceméně již neměly o co hrát, o pořadí v základní části II. hokejové ligy bylo rozhodnuto.

Vlci na ledě svého soupeře začali v pohodě, Letce přehrávali, jenže koncovka byla žalostná. A protože i domácí borci nedokázali ze svých několika příležitostí překonat hostujícího Hosnedla, šlo se po první třetině do kabin za stavu 0:0.

Do druhé třetiny vstoupili jablonečtí borci aktivněji a soupeř se téměř nedostával ke kotouči. Ale trvalo téměř deset minut, než konečně došlo ke změně skóre. V přesilové hře se o to postaral Kamil Bříška a tím ukončil sérii čtyř zápasů bez trefy. A utkání nabralo ještě vyšší tempo co se týká střelby. Dvě minuty po Bříškovi zvyšoval náskok Vlků Homolka, poté si opět vzal slovo Bříška a skóre druhé části zápasu uzavřel Mrkvička, kterému nahrál do ideálni střelecké pozice Bříška. O osudu zápasu bylo rozhodnuto.

Poslední třetina se tak nesla spíše v lehkovážném duchu, což se projevilo na obranné činnosti jabloneckého celku. Do šancí se proto dostávali i domácí hráči, jenže v koncovce byli bezradní. Skóre zápasu tak dostalo definitivní podobu ve 49. minutě, kdy se trefil opět Bříška a slavil tak v utkání hattrick, stejně jako tomu bylo v pátém kole v tom domácím na konci září.

Stručně pak zápas zhodnotil s úsměvem kapitán Vlků Lukáš Tondr: „ K dnešnímu zápasu jen tohle – první třetina tragédie, netrefíme branku. Druhá byla o trochu lepší tím, že Kamil se konečně trefil do prázdné brány, takže se uklidnil, dal tři góly a zvítězili jsme.“ Mimo záznam pak dvorní nahrávač Kamila Bříšky řešil, kolik že to střelce bude stát, stejně tak, jak do týmové kasy přispěje gólman Hosnedl za vychytanou „nulu“ a co přidá novopečený tatínek Michal Gecko.

HC Letci Letňany – HC Vlci Jablonec 0:5 (0:0,0:4,0:1)

Branky : 30. Bříška (Tondr), 32. Homolka (Nezbeda, Abraham), 36. Bříška (Mrkvička, Tondr), 37. Mrkvička (Bříška, Mulač), 49. Bříška (Maďar, Tondr)

Sestava Vlků : Hosnedl (Jelínek) – Mrkvička, Havelka, Čechura, Pavlů, Abraham, Melovič – Mulač, Bříška, Tondr – Maďar, Brokeš, Frk – Babec, Nezbeda, Homolka – Gecko

Vyloučení: 2:2               Využití: 0:1

Zdroj: HC Vlci Jablonec nad Nisou (hcvlci.cz, Jan Čejka)

Předchozí článekOdborná soutěž T-PROFI pomáhá žákům osvojit si praktické dovednosti